Sú vaše pneumatiky vo vyhovujúcom stave alebo sa zišla ich výmena? Nezáležiac na tom či ide o bežné alebo SUV pneumatiky, ich životnosť je obmedzená.
Preto vám prinášame typy a rady ako ich správne uskladniť či predĺžiť ich životnosť.

Správne uskladnenie pneumatík predĺži ich životnosť

Čo sa týka uskladnenia pneumatík, dbajte na tieto pravidlá:
1. pneumatiky pred uskladnením, čo možno najlepšie, očistite
2. ak budete skladovať pneumatiky na disku, odporúčame uložiť ich stojato vedľa seba. V tomto prípade je vhodné pamätať na ich pravidelné otočenie, aby ste predišli ich deformácii
3. v prípade že pneumatiky skladujete bez diskov, jednoducho ich umiestnite ležmo na seba
Vhodný priestor
Čo sa týka priestoru, v ktorom budete pneumatiky uskladňovať je dôležité aby bol suchý, tmavší a chladnejší. Neodporúča sa, napríklad, uskladniť pneumatiky na balkóne, kde môže počas letných mesiacov páliť slnko. Vhodné je zamedziť nadmernému prúdeniu vzduchu

Tlak v pneumatikách

Ideálny objem tlaku v pneumatikách je podstatnou podmienkou pre predĺženie ich životnosti. Tomu napomáha aj nariadenie EÚ, na základe ktorého musia byť všetky vozidlá, vyrobené po roku 2012, vybavené snímačmi tlaku. Tie analyzujú počet otáčok kolesa, podľa ktorých systém vyhodnocuje správny objem tlaku v pneumatike. Ak vlastníte vozidlo bez snímača, odporúčame sledovať tlak aspoň raz mesačne.
Nesprávny tlak v pneumatikách výrazne zvyšuje ich opotrebovanosť a môže mať negatívny dopad na spotrebu paliva.

Kupujete nové?

V prípade že sa chystáte investovať do nových pneumatík, rozhodne odporúčame zamerať sa na kvalitu. Pneumatiky Continental majú perfektné jazdné vlastnosti a môžete ich nasadiť na hliníkové disky či elektróny.