Strešné boxy je vidieť na strechách vozidiel predovšetkým v lete. Je pravda, že ide o pomôcku, ktorú využijete hlavne počas ciest na dovolenku, ale zíde sa vám tiež v zime. Počas zimy môžete v boxe prevážať zimné športové potreby a iné drobnosti potrebné na lyžovačku. Nízkych teplôt sa obávať nemusíte. Boxy odolajú slnečnému žiareniu i mrazom.

V lete paddleboard a v zime snowboard

Priestrannejšie a objemovo bohatšie strešné boxy sú dostatočné veľké na to, aby sa do nich zmestilo nielen oblečenie, ale tiež rôzne športové potreby. Aktívni ľudia sa radi venujú svojim športovým koníčkom aj v lete. Práve pre nich je strešný box ako stvorený. V lete sa do neho zmestí nafukovací paddleboard alebo gumový čln. V zime si pokojne so sebou zoberte snowboard alebo lyže. Pri ťažšom náklade si však vždy overte tri parametre: nosnosť boxu, nosnosť strechy a povolené zaťaženie pre pneumatiky. Niekedy ani odolné pneumatiky Kormoran nemusia nápor vydržať a rýchlejšie pod extrémnou ťarchou podľahnú defektu.

Prečo dať prednosť boxu pred nosičmi

Šetrní ľudia si často hovoria, že im stačia na prevážanie športových potrieb nosiče. Radšej investujú do iných komponentov na auto, napríklad kúpia nové zimné a letné pneumatiky. Verte tomu, že strešný box sa vám vyplatí. Nosič je síce lacnejší, ale má veľké nevýhody. V prvom rade nie je športové náradie na streche chránené pred znečistením. Otázna je tiež ochrana proti odcudzeniu športových potrieb po zastavení na odpočívadle. V strešnom boxe je všetko ukryté pred nechcenými pohľadmi i pred kamienkami či posypovým materiálom. Dôležité je tiež to, že strešný box má lepšiu aerodynamiku, takže menej ovplyvní spotrebu vozidla. Aerodynamika je veľmi dôležitá pre plynulejšie ovládanie vozidla.

Kvalita boxu je závislá od materiálu

Aby bol strešný box odolný voči všetkým poveternostným podmienkam a vydržal vám dlho, zamerajte sa na výber materiálu použitého na jeho výrobu. Z tohto hľadiska sú najkvalitnejšie strešné boxy vyrobené z ABS plastu. Tento materiál odoláva všetkým nástrahám počasia. Ak chcete nejaké to euro ušetriť, vsaďte na kombinované materiály. V tomto prípade je často ABS plast použitý len v istej časti boxu a iné časti sú vyrobené z polystyrénu alebo polyetylénu.