Napriek všetkých negatívnym článkom o celoročných pneumatikách patria celoročky medzi obľúbené produkty, ktorým dáva prednosť veľké množstvo motoristov. Pri kúpe celoročných pneumatík platí viac ako pri iných pravidlo, že je nutné si vyberať naozaj kvalitu. Takouto kvalitou sú pneumatiky značky Michelin, ktoré vás udržia na vozovke bezpečne po celý rok.

Prezúvanie minulosťou

Jedným z dôvodov, prečo motoristi obľubujú celoročné pneumatiky je to, že ich nemusí trápiť prezúvanie. Práve tieto dni sú pre majiteľov vozidiel veľmi náročné, pretože začína čas zimnej údržby automobilu a nutnosť prezúvania za zimné pneumatiky. Konkrétny deadline, ktorý je potrebné dodržať, je 15. november. Od tohto dňa by ste mali mať na kolesách zimné pneu vždy, keď je na vozovke súvislá vrstva snehu. Niektorí motoristi pred výmenou zistia, že pneumatiky, ktoré uložili na jar do garáže, už doslúžili. Ak patríte do tejto skupiny, možno by ste mohli začať premýšľať o kúpe celoročných pneumatík z dielne značky Michelin. Zistite si rozmery pneumatík a hor sa kúpiť nové pneu, ktoré vám dobre poslúžia po celý rok. Aké prednosti majú celoročné pneumatiky Michelin CrossClimate 2?

Celoročný ťahúň

Pneumatiky Michelin CrossClimate 2 obsadili druhú priečku v teste motoristického časopisu AutoBild v segmente celoročných pneumatík pre rok 2021. S týmito pneumatikami bude vaša jazda bezpečná celý rok bez toho, aby ste pocítili zmenu jazdných vlastností alebo spotreby. V prípade celoročných pneu naozaj nesmiete hľadať najlacnejšie pneumatiky. Ušetrené peniaze pri kúpe by ste stratili kvôli rýchlemu opotrebovaniu.  Michelinky je možné na našom trhu kúpiť len od septembra, ale už teraz je vidieť, že záujem o celoročné pneumatiky je aj na Slovensku vysoký. My sa vôbec nedivíme, pretože pneumatiky Michelin CrossClimate 2 sú ťahúňom na suchu i na snehu. Počas celého roka sú synonymom perfektného brzdného výkonu a účinnosti. Tieto pneumatiky boli vyvinuté tak, aby poskytovali maximálnu bezpečnosť aj počas jazdy v snehu. Bezpečnostné kritéria potvrdzuje fakt, že Michelin CrossClimate 2 získali certifikát 3PMSF. Obávať sa nemusíte ani o kratšiu životnosť, pretože firma Michelin si dala záležať na výrobe kaučukovej zmesi. Na prvý pohľad zaujmú pneumatiky Michelin taktiež vzhľadom. Majú totiž stupňovité lamely, ktoré znižujú valivý odpor. Pneumatiky Michelin CrossClimate 2 sú skutočným spojením primeranej kvality a ceny.