Caravanboat Departure One od Nemeckej spoločnosti posúva úroveň cestovania na úplne nový level. Ide totiž o obojživelníka, vďaka ktorému sa budete môcť prepravovať ako na cestách, tak aj na vode.

Toto vozidlo má dĺžku 9 metrov a šírku 3,5 metra. Pokiaľ sa s ním pohybujete po cestách, tak sa jednoducho zapriahne na pojazdný vozík za osobné auto a slúži ako karavan. Na vode ho môžete riadiť pomocou kormidla v prednej časti vozidla. O pohon na vode sa stará prívesný motor s výkonom 15 koní.

Tento karavan pôsobí už na prvý pohľad veľmi luxusným dojmom a to nielen z vonku, ale aj zvnútra. V interiéri tohto vozidla totiž môžete nájsť sprchu, štyri lôžka, toaletu, klimatizáciu, vyhrievanie vzduchu, rohový gauč, či panoramatické okno, z ktorého si môžete vychutnávať nádherné výhľady, najmä pri plavbe na vode. Nechýba tu ani skriňa s úložným priestorom, či kuchyňa s mikrovlnkou, chladničkou, drezom a varnou doskou. O komfort a pohodlie cestujúcich je tak postarané a výrobcovia mysleli na všetko.

Čo sa týka energie, tak je karavan možné pripojiť ku elektrickej energii. Okrem toho má zabudované aj solárne panely a pokiaľ by ste nemali k dispozícii žiadnu elektrickú energiu, karavan môže byť ohrievaný a chladený prostredníctvom špeciálneho benzínového systému. K dispozícii je tu tiež štandardný 230-voltový elektrický ohrievač a výrobca tvrdí, že inovatívny systém je určený na to, aby hostil dvoch ľudí až na dva dni jazdy bez dodatočnej elektrickej energie a zásob. Pokiaľ sa chystáte na dlhšiu výpravu mimo civilizáciu, tak k dispozícii sú tu aj palubné batérie, ktoré sú nabíjané práve pomocou solárnych panelov na streche.

Konštruktéri navrhli tento obojživelník podľa európskych smerní tak, aby spĺňal všetky európske legislatívne predpisy a normy pre plavbu po vnútrozemských a pobrežných vodách. Už z tohto sa dá vyčítať, že vozidlo bude mať dominanciu najmä na európskom trhu, no výrobcovia sú v prípade záujmu američanov poupraviť parametre vozidla tak, aby spĺňal ich legislatívne predpisy.

Celé vozidlo má hmotnosť 2,7 tony. Pochváliť sa môže aj svojim ponorom, ktorý je len 28 centimetrov pod hladinou a je tak určené aj do vôd s menšou hĺbkou.

Karavan je ponúkaný v niekoľkých farebných kombináciách s cenami začínajúcimi v Nemecku v hodnote 58 000 EUR.

 

Zdroj: Caravanboat