Či sa nám to páči alebo nie, leto je už dávno za nami. Počasie je síce stále príjemné, no s tridsaťstupňovými horúčavami sa môžeme pomaly, ale isto rozlúčiť. Vodiči si pravdepodobne veľmi dobre uvedomujú povinnosť výmeny letných pneumatík za zimné, ktorá sa blíži. Totiž, ani sa nenazdáme a na teplomery spozorujeme teplotu, ktorá bude siahať pod 0 stupňov Celzia! Ak chcete byť na podobné výkyvy počasia pripravený včas, siahnite po kvalitných zimných pneumatikách už dnes, vďaka ktorým sa budete cítiť na cestách nielen komfortne, ale v prvom rade bezpečne!

Kedy je vhodné prezuť pneumatiky?

Väčšina vodičov asi premýšľa nad tým, kedy je vhodné vymeniť letné pneu za zimné pneumatiky. V prvom rade by ste mali sledovať predpoveď počasia, ktorá vám dokáže toho napovedať omnoho viac, ako si spočiatku myslíte. Pokiaľ bude október či november pomerne priaznivý, pravdepodobne máte ešte čas. Avšak, aj napriek tomu je vhodné siahnuť po nových zimných pneu, keďže výrazné teplotné rozdiely môžu nastať zo dňa na deň. Vo všeobecnosti platí, že ak ručička na teplomery ukáže sedem stupňov Celzia a menej, je na čase zavítať do najbližšieho pneu servisu!

Riskovať sa neoplatí!

Určite by ste mali zvážiť aktuálne počasie, ktoré vás môže nemilo prekvapiť! Pokiaľ prezujete najlacnejšie pneumatiky a následne teplota neklesne pod 15 stupňov Celzia, zimné pneu zničíte za jednu sezónu. Ak však neprezujete a necháte si letné pneu aj počas chladného zimného počasia, riskujete nielen váš, ale i život ostatných účastníkov premávky.

Vyberajte s dôrazom na kvalitu

Bezpečnosť na vozovke je dôležitá počas celého roku. Akonáhle teplota klesá, význam bezpečnosti stúpa. Materiál, z ktorého sú vyrobené zimné pneu je výrazne tvrdší, čo prispieva k plynulej jazde po zasneženej vozovke. Ak chcete zvýšiť životnosť pneumatík, samozrejmosťou by mali byť hliníkové disky, vďaka ktorým môžete prispieť ku komfortnej jazde za každých okolností!