Tí, čo jazdia autom denne alebo strávia na cestách väčšinu svojho pracovného času, vedia, že dobrý technický stav a kvalitné pneumatiky sú pre ich bezpečnosť veľmi dôležité. Medzi vodičmi je však veľa takých, ktorí svojich naleštených miláčikov vytiahnu z garáže len občas. Ako je to s prezúvaním pneumatík u nich? Oplatí sa im investovať do kvalitných letných či zimných gúm alebo im plne postačujú aj celoročné pneumatiky?

Zimné pneumatiky sú potrebné!

Mohlo by sa zdať, že kvôli pár jazdám sa veľmi neoplatí investovať do sezónnych pneumatík a úplne postačujú len celoročné. Čo sa týka investície, určite na tom niečo bude. Vodičom odpadne povinnosť pred zimou a po jej skončení navštíviť pneuservis a nemusia sa zaoberať ani so skladovaním pneumatík. Výrobcovia garantujú dobré jazdné vlastnosti aj pri tomto type gúm. Avšak tu sa názory odborníkov trochu líšia od tvrdení výrobcov. Aj keď sú tieto pneumatiky konštruované tak, aby zvládli jazdu na rozhorúčenom asfalte či na namrznutej ceste, nikdy nebudú mať špičkové vlastnosti tých letných či zimných. Technológia výroby im nedovoľuje zohľadňovať špecifiká jednotlivých ročných období, čo sa môže výrazne prejaviť hlavne v zime predĺžením brzdnej dráhy či väčším rizikom šmyku. Ak nám teda záleží na bezpečnosti našej a ostatných účastníkov premávky, je namieste zvážiť investíciu do kvalitných zimných pneumatík.

Kvalitné pneumatiky nemusia byť zároveň aj drahé

Hlavne u vodičov, ktorí jazdia málo alebo väčšinou len v meste, sa celoročné pneumatiky tešia najväčšej popularite. A aj keď spĺňajú všetky legislatívne požiadavky na ich prevádzku, stále sú len kompromisom. Kompromisom medzi kvalitnými letnými a zimnými pneumatikami, ktorým svojimi jazdnými vlastnosťami môžu len ťažko konkurovať. Súčasný trh však dokáže skĺbiť nielen vysoké požiadavky na kvalitu, ale ponúka vodičom aj možnosti získať za svoje peniaze naozaj špičkové gumy za rozumnú cenu. Odborníci v Pneueshop.sk svojím sortimentom, nadštandardnou zárukou a doplnkovými službami obujú naše autá do toho najlepšieho, čo náš trh ponúka. Je len na nás, akými kritériami sa pri ich výbere budeme riadiť.