Leto k nám už dorazilo a s ním aj výmena zimných pneumatík na letné. Keďže vozovky už nie sú tak nebezpečné, na jazdu postačujú gumy s menším dezénom, ktoré nie sú až tak odolné voči šmyku. Ak sa vám pneumatiky vymeniť ešte nepodarilo, najprv si skontrolujte stav tých z minulého roka. V prípade, že na nich uvidíte mechanické poškodenie, trhliny alebo popraskania, mali by ste si zakúpiť rovno nové. Takéto poškodené letné pneumatiky nie sú bezpečné a riskovať sa s nimi neoplatí. Rozhliadnuť by ste sa mali po novej sade, s ktorej výberom vám pomôžu verejné testy pneumatík. Tie každý rok uverejňujú rôzne motoristické magazíny, ktoré testujú gumy v rôznych kategóriách. Sledujú sa jazdné vlastnosti na rôznych druhoch povrchov ako je sucho, mokro, sneh a ľad. Vďaka nim si vie aj obyčajný vodič, ktorý sa v tejto problematike nevyzná vybrať kvalitný a vhodný výrobok, ktorý sa hodí pre jeho auto.

Vyskúšajte letné pneumatiky značky Matador

Ak chcete overenú kvalitu, vyskúšajte letné pneumatiky Matador. Tento koncern vyrába nové generácie vysokorýchlostných pneumatík pre rôzne typy automobilov vyššej, ale aj luxusnej triedy. Vďaka spojeniu najnovších technológií a moderného asymetrického dizajnu dezénu zabezpečujú vysokú ovládateľnosť a bezpečné brzdenie nielen na suchom, ale aj mokrom povrchu cesty. Počas jazdy sa tak budete cítiť bezpečne aj v tom najhoršom letnom počasí, pretože na pneumatiky Matador sa môžete vždy spoľahnúť. Neznamená to však, že by ste mali preceňovať svoje sily a riskovať neprimeranou jazdou, ktorá vás môže ohroziť. Pneumatiky tiež disponujú zlepšeným kilometrovým výkonom a komfortom z jazdy, na ktorý je nie každý vodič zvyknutý.

Model MP 47 Hectorra 3 je vybavená indikátorom opotrebovania dezénu, ktorý je umiestnený na viacerých miestach po obvode v drážkach. Jeho výška je 3 mm a v momente, keď je potrebné pneumatiku prezuť vydá vodičovi signál. Aj toto je jeden z opatrení, vďaka ktorým sú pneumatiky Matador vysoko bezpečné. Okrem toho má model MP 47 Hectorra 3 aj iné silné stránky ako napríklad znížené opotrebovanie dezénu kvôli optimálnemu rozloženiu jeho plnosti a tuhosti dezénových figúr.

Optimalizovaný dezén a vonkajšie rameno plášťa tiež zaručujú zníženú hlučnosť pneumatík a menšie riziko aquaplaningu. Za to, že sa auto nebude na vode šmýkať môže zvýšený objemový prietok vody v drážkach, čím sa nemôže pochváliť takmer žiadny výrobok. Letné pneumatiky Matador sú výnimočné aj kratšou brzdnou dráhou a výbornou ovládateľnosťou. Množstvo výhod tohto výrobku hovorí o tom, že ide o správnu voľbu pre každého jedného vodiča. Nespoliehajte sa na pneumatiky o ktorých nič neviete, ale rozhodnite sa pre overený výrobok, s ktorým sú spokojní ľudia po celom svete.