Počas leta a dlhších ciest na dovolenky veľa motoristov zistí, že ich pneumatiky sú už ojazdené. Je zrejmé, že ich výmena nepočká, avšak otázkou je, ktoré z pneumatík sú najkvalitnejšie. Znakom kvality sú testy pneumatík a recenzie spotrebiteľov. Pripravili sme pre vás prehľad najlepšie hodnotených letných pneumatík, ktorý vám rozhodovanie a výber uľahčia.

Víťazi testov letných pneumatík 2024

Continental PremiumContact 7

Tento model pneumatík od spoločnosti Continental sa stal absolútnym víťazom v mnohých testoch v roku 2024. Pneumatiky vynikajú výkonom na suchej i mokrej vozovke, komfortom jazdy a dlhou životnosťou. Odborníci ich kladne hodnotia najmä za vynikajúce brzdenie na mokrom povrchu, ovládateľnosť a odolnosť voči aquaplaningu. Výsledky podporuje aj označenie pneumatík na štítkoch.

Goodyear EfficientGrip Performance 2

Ďalším skvelým modelom letných pneumatík sú Goodyear EfficientGrip Performance 2. Ako skvelé letné pneumatiky sa umiestnili na popredných priečkach v niekoľkých testoch. Pneumatiky od spoločnosti Goodyear sa vyznačujú dobrou priľnavosťou, nízkym valivým odporom a výbornou odolnosťou voči opotrebeniu. Sú ideálnou voľbou pre vodičov, ktorí hľadajú bezpečné a úsporné pneumatiky.

Bridgestone Potenza Sport

Pre športovo založených vodičov sú určené nielen dizajnové hliníkové disky, ale tiež pneumatiky Bridgestone Potenza Sport. Tieto pneumatiky skvele reagujú za rôznych podmienok na letných cestách. Pokojne môžete viac dupnúť na plyn, pretože sú skvele stabilné aj v zákrutách. V testoch získali vysoké hodnotenie za výkon, brzdenie a ovládateľnosť.

Ako vybrať správne letné pneumatiky?

Pri výbere letných pneumatík je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov. Prvým z nich sú rozmery pneumatík. Uistite sa, že kupujete pneumatiky s rozmerom, ktorý je kompatibilný s rozmerom kolies vášho vozidla. Ak preferujete športovú jazdu, vyberte pneumatiky s vysokou priľnavosťou a ovládateľnosťou. Ak uprednostňujete komfort a úsporu paliva, zvoľte pneumatiky s nízkym valivým odporom.

Tip na záver: Výber správnych letných pneumatík je dôležitý pre bezpečnú a pohodlnú jazdu. Pri výbere letných pneumatík sú výsledky testov relevantné a poskytnú vám presné informácie o pomere ceny a výkonu.

Autor: Gabriela Kudláčová