Snehové pneumatiky sa čoraz častejšie označujú ako zimné pneumatiky. Sú to v podstate rovnaké pneu, ale keďže zimné pneumatiky sa vyrábajú pre všetky druhy chladných poveternostných podmienok, pojem „zimné pneumatiky“ je širší ako „snehové pneumatiky. Celosezónne pneumatiky, ktoré ponúkajú dobrú trakciu za miernych podmienok, nemôžu konkurovať trakcii, ovládaniu ľadu a brzdnej schopnosti zimných pneumatík.

Môžem si zimné pneumatiky ponechať celý rok?

Nie, neodporúča sa, aby ste zimné pneumatiky ponechali na svojom vozidle po celý rok. Z dlhodobého hľadiska to bude stáť viac peňazí ako keby ste menili pneumatiky v závislosti od ročného obdobia. Zimné pneumatiky sa opotrebujú oveľa rýchlejšie ako celoročné pneumatiky, najmä v teplých, resp. suchých podmienkach, preto je najlepšie používať ich iba počas zimnej sezóny, aby ste dosiahli maximálny výkon. Všeobecným pravidlom je, že zimné pneumatiky majú životnosť tri až štyri zimy, no tento údaj je individuálny, a to predovšetkým od výrobcu daných pneumatík.

Sú snehové reťaze lepšie ako klasické zimné pneumatiky?

Závisí to od podmienok, v ktorých sa budete v danom období zdržiavať najčastejšie. Zatiaľ, čo zimné pneumatiky budú stačiť vo väčšine situácií, počas nepríjemných snehových búrok či hustom snežení, sú snehové reťaze tou pravou voľbou! Práve reťaze na suv 4×4 ponúkajú pre užívateľov spoľahlivosť, stabilitu a ľahkú manipuláciu v ťažkých podmienkach. Výhodou je, že poskytujú plnohodnotný servis s automatickým napínaním, sú obohatené o samonastavovací systém s patentovanou technológiou a nesklamú vás ani v extrémnych podmienkach.

Nie všetky zimné pneumatiky sú rovnaké

Samozrejme, nie všetky zimné pneumatiky sú rovnaké. Niektoré majú lepšiu výkonnosť na ľade ako na snehu, zatiaľ čo iné sú určené najmä pre vysokovýkonné športové vozidlá. Reťaze na dodávky či snehové reťaze určené na osobné vozidlá vyberajte taktiež s ohľadom na ich kvalitu a výkon, keďže pre každé vozidlo sú určené iné typy reťazí.