Renault sa v poslednej dobe pustil na cestu crossoverov a keď sa spomenie crossover, tak sa nesmie vynechať model Kadjar. Ten je na trhu už nejaký ten čas a preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že sa ho francúzi rozhodli trochu poupraviť. Obľúbený model Kadjar od francúzskej automobilky Kadjar si tak prešiel faceliftom a do nového roku 2019 príde hneď s niekoľkými zmenami, ktoré sa nebudú týkať len dizajnovej stránky.

Čo sa týka exteriéru, tak tu máme možnosť všimnúť si nové nárazníky, väčšiu masku chladiča alebo nové diódy denného svietenia. Kadjar dostane aj nové farebné odtiene a to konkrétne farby Oural Green, Iron Blue a Highland Gray. Čo sa týka interiéru, tak tu badáme nové čalúnenie, upravený stredový panel, či nový sedempalcový dotykový displej.

Klasický Kadjar bol pri samotných úpravách modelu doplnený aj o dve nové verzie s názvami Black Edition a Wave. Každá z nich má čosi do seba a je niečím výnimočná. Od klasického modelu sa však nelíšia v ničom zásadnom a skôr ide o kozmetické úpravy upravené pre potreby zákazníka.

Ako sme už spomenuli, tak úprava modelu sa netýkala len dizajnu, ale dotkla sa aj pohonných jednotiek. V upravenom modeli Kadjar môžeme počítať s benzínovým 1.3 – litrovým štvorvalcom TCe, ktorý by mal byť náhradou za starší motor 1.2 TCe. Motor bude v ponuke s výkonmi 103 kW (140 k) a 118 kW (160 k). Túto novú pohonnú jednotku ste už mohli zaznamenať aj v modeloch Scénic, Megane a Capture.  Všetky benzínové motory majú aj filter pevných častíc.

K zmene došlo aj pri dieselových motoroch. Tu pribudol 1.7 – litrový motor dCi s výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 340 Nm. Tento motor bude spolupracovať s manuálnou prevodovkou, ktorá prenesie silu motora na predné alebo všetky štyri kolesá.

Upravený Kadjar pre rok 2019 bude predstavený na nadchádzajúcom autosalóne v Paríži.

 

Zdroj: Renault