Nový prírastok v sortimente ohlásil výrobca Hankook, ktorý je označovaný za prémiového hráča na trhu. Novinkou je celoročná pneumatika Laufenn G FIT 4S, ktorá je určená nielen pre osobné automobily, ale aj malé a stredné SUV.

Atraktívny pomer ceny a kvality

Laufenn je značka známa celou radou moderných pneumatík, ktoré výrobcovia prispôsobili rôznym životným štýlom ľudí. Ak by sme sa pozreli na pomer ceny a kvality, tak ide jednoznačne o jednu z najlepších a najatraktívnejších značiek pneumatík na svete. Odrazom toho, je aj celoročná pneumatika Laufenn G FIT 4S, vyrobená pre vodičov, ktorí pozerajú na cenu výrobku, no na druhej strane, je pre nich rovnako dôležitá aj bezpečnosť. Hoci nejde o najlacnejšie pneumatiky na trhu, kúpiť si ich môže takmer každý spotrebiteľ, čo je veľkou konkurenčnou výhodou. Ak sa vám už nechce každú sezónu meniť gumy a jazdíte najmä v mestských oblastiach a nížinách, Laufenn G FIT 4S je pre vás tou správnou voľbou.

Spoľahlivá na všetkých povrchoch

Keďže pri výrobe pneumatík sú použité zlepšujúce prísady v behúni, výrobok v spojení s pokročilou technológiou Hankook, prináša spoľahlivú úroveň priľnavosti na všetkých typoch povrchov a to po celý rok. Na jednej sade tak prejdete nielen po horúcom asfalte, ale aj zasnežených, či mokrých vozovkách. Dizajn dezénu je vyrobený v tvare V so širokými vodnými drážkami, čím sa voda a sneh dokážu omnoho rýchlejšie rozptýliť, ako pri klasických sezónnych výrobkoch. Riziko aquaplaningu je tak minimálne, vďaka čomu sa budú na ceste menej báť aj začiatočníci.

V suchých podmienkach zas pneumatika prináša stabilnú jazdu a dobré manipulačné vlastnosti, čoho výsledkom je veľmi dobrý výkon. Aj pri vyššej rýchlosti sa jej kontakt s vozovkou maximalizuje, čo zlepšuje ovládateľnosť a opotrebovanie behúňa. Hoci nejde o klasické zimné pneumatiky, certifikované sú značkou 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake), vďaka čomu vyhovujú všetkým cestným podmienkam v Európe. Pri kúpe novej sady odporúčame pozrieť test zimné pneu, kde nájdete hodnotenie rôznych značiek a výrobcov.