Dunlop doteraz s celoročnými pneumatikami čakal, no motoristi sa dočkali. Model Dunlop Sport All Season ponúka jazdu v širokom teplotnom rozmedzí, čo ocení každý jeden vodič. Tak čo, vyskúšate ich?

Pozor na veľmi tuhú zimu

Je síce pravda, že celoročné pneumatiky sú určené pre všetky obdobia, no ešte predtým, ako si ich motorista kúpi by mal vedieť, že aj tento výrobok má svoje hranice. Ak žijete a jazdíte v podnebí s miernymi zimami, kde vás silné mrazy alebo poriadna nádielka snehu nemôže prekvapiť, v tom prípade vám Dunlop Sport All Season dokonale nahradí zimné pneumatiky. V žiadnom prípade, ale neodporúčame celoročné pneumatiky hocijakého výrobcu používať v horskom prostredí alebo v severnejších oblastiach. Pneumatiky síce ponúkajú prémiovú výkonnosť, no na neprejazdných zasnežených alebo namrznutých cestách môžu sklamať. Ak patríte k tým, ktorí sa pravidelne každý rok premiestňujú do hôr na lyžovačku, na celoročné pneumatiky zabudnite. V takom prípade odporúčame kúpiť si radšej tie najlacnejšie pneumatiky na trhu, no určené špeciálne pre zimné obdobie.

Dunlop priniesol jedinečný koncept

Výrobok Dunlop Sport All Season priniesol jedinečný koncept dezénu a troch dôležitých konštrukčných prvkov. Vďaka konštrukcii s tvarovými zámkami ponúkajú tieto pneumatiky výnimočné možnosti ovládateľnosti na suchom povrchu. Silné podkladové plátna a pevné vrstvy pneumatiky podporujú športovú jazdu vozidla a to najmä v zákrutách, čím dosahuje auto omnoho lepšiu stabilitu, na akú sme zvyknutí pri klasických pneumatikách.

Zaujímavosťou je aj behúň aqua-eject, ktorý vytláča vodu a na mokrom povrchu podáva silný brzdný výkon. Dezénové drážky a hrany prinášajú lepší styk pneumatiky s vozovkou a to hlavne kvôli urýchlenému odvádzaniu vody zo stopy. Súčasťou pneumatiky je aj zmes prispôsobujúca sa hocijakému počasiu, čo je zárukou výbornej výkonnosti uprostred hocijakých poveternostných podmienok. Vďaka certifikátu snehovej vločky sa tento produkt dokáže popasovať s hocijakými podmienkami, či to je sucho, teplo, mokro alebo sneh. Celoročné pneumatiky Dunlop sú výborným riešením pre ľudí, ktorým sa nechce neustále vymieňať sezónne gumy a nemajú priestor na ich skladovanie. Dunlop má k dispozícii 31 produktových čísiel v rozmeroch od 14 do 18 palcov.

Ešte pred samotnou kúpou pneumatík je dobré pozrieť si odporúčania odborníkov a recenzie používateľov. Výrobky sa na trhu neustále dopĺňajú o novinky a preto by mal mať každý motorista ako taký prehľad. Odporúčame si pozrieť aj test zimné pneumatiky, kde nájdete hodnotenia odborníkov z rôznych hľadísk výkonnosti, kvality alebo bezpečnosti.