Vlastniť vozový park a venovať sa logistickým službám so sebou nesie obrovské náklady na prevádzku vozidiel a ich údržbu. Preto ak vlastníte firmu venujúcu sa doprave, iste oceníte pneumatiky pre nákladné vozidlá, ktoré sú ekonomicky a ekologicky úsporné.

Goodyear vie, ako usporiť na palive

Spoločnosť Goodyear je známa svojimi inováciami vo sfére výroby pneumatík. Ich letné či zimné pneumatiky patria medzi špičku. Preto nie je nič udivujúce na tom, že sa v posledných rokoch sústredili na to, čo motoristov a dopravné firmy najviac zaujíma – na možnosť úspory. To, čo sa zdalo ako nemožné, je skutočnosťou. V týchto dňoch prichádzajú na trh s novinkou, pneumatikami Fuel Endurance, ktoré sú určené pre hnacie i riadené nápravy nákladných vozidiel. Samozrejme, že nepôjde o najlacnejšie pneumatiky, ale pri tisíckach najazdených kilometrov ročne, ušetria firmám nemalé peniaze na palive. Pneumatiky Fuel Endurance majú označenie palivovej triedy B, čo znamená, že firmy dosiahnu enormnú finančnú úsporu. Zároveň ide o pneumatiky, ktoré ničím nezaostávajú pred svojimi predchodcami v bezpečnosti. Testy pneumatík preukázali ich vysokú priľnavosť, perfektnú výkonnosť, odolnosť a dlhú životnosť. Nesmieme však zabudnúť ani na ekologické hľadisko, ktoré pri týchto pneumatikách smeruje k udržateľnosti a znižovaniu emisií.

Goodyear myslí ekologicky

Pneumatiky Goodyear Fuel Endurance spĺňajú požiadavky na rozmery pneumatík pre všetky nákladné vozidlá.  Zároveň v sebe spájajú vlastnosti, ktoré sú vyžadované pre ekologické pneumatiky. Ich trakcia a výkon sú až udivujúce pri veľmi nízkej produkcii emisií. Zníženie emisií oproti predchodcom je približne 2 %. Toto zníženie je výsledkom inovovaných Fuel Endurance pneumatík, ktorých eliminovaný valivý odpor sa postará o ročnú úsporu paliva v priemernom objeme 400 l. Všetky tieto údaje v spojení s vysokou bezpečnosťou radia Goodyear pneumatiky k najkvalitnejším pneu pre nákladné vozidlá. Kvalita je vidieť už na prvý pohľad, pretože Fuel Endurance sú robustné so zosilnenou časťou bočníc. Na záver musíme konštatovať, že pneumatiky značky Goodyear sú kombináciou všetkých vlastností, ktoré splnia najvyššie požiadavky na efektivitu a úsporu každej dopravnej spoločnosti.