Presiahol hranice svojho športu. To by sme mohli konštatovať o britskom jazdcovi Formuly 1 Lewisovi Hamiltonovi, ktorý aj v tomto ročníku oblieka farby nemeckého tímu Mercedes. Málokto o ňom možno vie, že aj keď je F1 jeho hlavnou láskou a pasiou, venuje sa aj iným odvetviam. A možno málokto vie aj to, že Hamilton si plne uvedomuje svoju pozíciu vo svetovom športe.

Hamilton má veľké množstvo fanúšikov po celom svete, ale taktiež sa nájdu ľudia, ktorí si hovoria aj jeho neprajníci. Lewis totiž nemá problém hovoriť aj o témach, ktoré sa nevenujú športu. Uvedomuje si svoj úspech, svoju popularitu, plne chápe, že keď sa niečo deje vo svete, je potrebné sa k tomu vyjadriť, šíriť osvetu, ukázať smer, zvýšiť povedomie. Keby sa venoval iba pretekaniu, nikto by mu nič nemohol povedať, pretože koniec koncov, to je jeho primárna práca. Na druhej strane, je dobré, že svoj vplyv, ktorý dozaista má po celom svete, využíva aj týmto spôsobom a nie je alibista. Samozrejme, nie vždy sa za to dočká len pochvaly, ale Hamilton už iný nebude.

Tento Brit je sedemnásobným majstrom sveta F1, vyrovnal historický rekord nemeckej ikony Michaela Schumachera, pričom k dnešnému dňu má na svojom konte vyšší počet víťazstiev na jednotlivých veľkých cenách a má reálnu šancu na ikonický ôsmy titul. Aj keby skončil v monoposte hneď zajtra, jeho dedičstvo je obrovské. Chvália ho nielen kolegovia, ale aj vedenie F1 či súperi.  Vždy povie, čo si myslí, je priamy a to sa nie vždy všetkým páči. Koniec koncov, tak by to malo byť. Jeho miláčikom je jeho pes Roscoe, pričom veľmi dobré vzťahy má so svojím krajanom Landom Norrisom, ktorý jazdí za britskú stajňu McLaren.

Lewis Hamilton pochádza z Veľkej Británie a dianie v Spojenom kráľovstve pozorne sleduje. Je síce jazdcom F1, ale má prehľad aj vo futbale, veď Premier League je najsledovanejšia liga na svete a verte či nie, aspoň okrajovo vníma aj dianie vo svete šípok. Šípky sú odvetvie, ktoré zažíva obrovský boom, ktorý odštartoval práve na Britských ostrovoch. Tento šport sleduje čoraz viac ľudí, diskutujú o ňom fanúšikovia na sociálnych sieťach, sú tu taktiež služby, ktoré poskytujú stávky na šípky. Treba dodať, že je to nesmierne zaujímavé, pretože kurzy na jednotlivých šípkarov sú neraz veľmi vyrovnané a pohybujú sa na úrovni 1,7 až 1,8. V tomto je to podobné aj v F1, o čom by vedel rozprávať aj samotný Hamilton.

Sám je väčšinou favoritom, ale aj jeho súperi ako Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Charles Leclerc či Sergio Perez, majú vždy šancu na to, že skončia na prvom mieste. Preteky sú nevyspytateľné a uspieť môže každý, pretože faktorov, ktoré rozhodujú o možnom úspechu či neúspechu, je hneď viacero. Tak je to aj v šípkach a vlastne aj vo futbale. Hamilton má teda dobrý základ k tomu, aby dokonalo chápal konkurenciu v športe. A keď si uvedomíme, aké legendárne výsledky má, tak ju skutočne chápe. Ktovie, koľko ešte potrvá jeho profesionálna kariéra, pretože už má po tridsiatke a predsa len, je náročné väčšinu roka stráviť na cestách v cudzích krajinách ďaleko od rodiny a svojich blízkych. Inými slovami, nedá sa to robiť večne.