Austrálsky pilot Daniel Ricciardo je jedným z najviac optimistických ľudí v športovom svete. Nielen naprieč motošportom či F1, ale jednoducho celkovo. Ricciardo je ako kopa pozitívnej energie, ktorá prináša radosť, kam príde. V prvom rade je to ale pilot F1, ktorý chce vyhrávať.

Keď bol v Red Bull Racing, jasne naznačil, že nie je iba zabávač, ale taktiež patrí medzi najviac talentovaných a najviac kvalitných jazdcov v F1. S tímovým kolegom Maxom Verstappenom si svojho času poriadne liezli na nervy, boli nesmierne súťaživí a došlo aj k vzájomným zrážkam. Vyústilo to do toho, že Red Bull si ochránil šikovného holandského pilota a Ricciardo, ktorému končila zmluva, sa rozhodol, že zmení prostredie. V roku 2018 preto odišiel do francúzskeho tímu Renault, kde chcel dať jasne najavo, aké sú jeho kvality.

Je úvod 2021 a Ricciardo už v Renaulte nie je. V tejto stajni nevyhral ani jedny preteky, i keď treba objektívne napísať, že ambície tímu boli niekde ine a Daniel bol stále lepší ako jeho tímový kolega Esteban Ocon. Predovšetkym dve tretie miesta v minulom ročníku naznačili, že Ricciardo je skutočne ambiciózny a mohol by dokázať niečo veľké. Pokúsi sa o to v ročníku 2021, kedy bude súčasťou legendárneho britského tímu McLaren. Tento tím skončil v minulej sezóne tretí v Pohári konštruktérov a pred nasledujúcom ročníku má veľké ambície. Miesto dvojice Norris – Sainz sa priaznivci môžu tešiť na dvojicu Norris – Ricciardo. Carlos Sainz sa sťahoval do Ferrari.

McLaren patrí historicky medzi najznámejšie tímy sveta motošportu a Ricciardo vo viacerých rozhovoroch potvrdil, že si cení takúto príležitosť. Jeho tímovým kolegom bude Lando Norris, pričom sa očakáva, že táto dvojica by mala fungovať nielen po športovej, ale aj po ľudskej stránke. McLaren je v službách, cez ktoré ľudia robia stávky naživo medzi tímami, ktoré budú bojovať o triumf v Pohári konštruktérov. Najväčšími favoritmi ostávajú Mercedes a Red Bull Racing, McLaren bude zápoliť o tretie miesto s ďalšími. Momentálne je šanca na to, že britský tím skončí v TOP 3 Poháru konštruktérov 50 na 50, ale napríklad to, že Ricciardo bude v TOP desiatke jazdcov je veľmi reálne, s kurzom nižším v stávky naživo ako 1,8. Bude to veľmi zaujímavé sledovať, Austrálčan chce vyhrávať a niet sa mu čo čudovať. Ricciardo je stále podľa kurzov braný za väčšieho favorita ako Lando Norris. Do 2-3 rokov sa ale očakáva, že talentovaný Norris by mal patriť medzi úplnu špičku F1.

Vo svete F1 to ale nie je jednoduché, víťazstvo sa rodí na základe kombinácie viacerých faktorov, pričom, aby všetko do seba zapadlo, je naozaj veľmi náročné. Aj sezóna, ktorá začne už o pár mesiacov by mala byť pod taktovkou nemeckej stajne Mercedes, pričom favoritom na zisk titulu majstra sveta je opäť Lewis Hamilton a sekundovať by mu mal Fín Bottas. K tomu pridajme ambiciózny britsko-rakúsky tím Red Bull Racing, kde je spomínaný Max Verstappen a kolegu mu bude robiť premiérovo mexický pilot Sergio Checo Perez. Ten nahradil Alexandra Albona z Thajska, ktorý vedenie RBR výkonnostne príliš nepresvedčil. Príbehy, ktoré sa oplatí sledovať sú aj Fernando Alonso v Renaulte či Sebastian Vettel v Aston Martine. F1 sa oplatí zapnúť aj v tomto kalendárnom roku.