Elektromobily budeme na cestách stretávať čoraz častejšie. A to nie iba vďaka ich šetrnosti, ale aj technológiám, ktoré sú v nich skryté.

Overený výrobca áut Opel má vo svojej ponuke aj elektrické autá, za zmienku však stoja aj hybridy. Napríklad taký Opel Grandland, takisto ako aj nový Opel Astra prichádzajú aj ako plug-in hybridy. Vybrali sme pre vás top 3 technológie, na ktoré sa v elektromobiloch môžete tešiť.

  1. Spoľahlivý elektrický pohon

Niekto má rád klasiku, akou je Opel Crossland. Iný zas preferuje elektromobily. Obe skupiny vodičov si však dokážu vychutnať jazdu naplno.

Elektrické autá zväčša ponúkajú elektrický pohon s vysokou kapacitou batérie, vďaka čomu sú schopné dlhého dojazdu na jediné nabitie. Technológie, ktoré sú ukryté v elektromotoroch a batériách, sú v porovnaní so začiatkami týchto vozidiel na míle vzdialené.

Práve do nich výrobcovia investujú obrovské peniaze. Finálny spotrebiteľ si teraz môže užívať komfortnú, ekologickú jazdu aj na dlhšie vzdialenosti.

  1. Expresné nabíjanie

Nikto nemá rád čakanie. V dnešných moderných elektromobiloch sú implementované systémy určené na rýchle nabíjanie batérie. Technológiám sa teda úspešne darí výrazne skracovať čas nabíjania. Prirátajte k tomu stále lepšiu dostupnosť nabíjacích staníc a výsledkom je bezstarostné cestovanie pre vás a vašu rodinu.

  1. Bezpečnostné funkcie na vysokej úrovni

Technologickou samozrejmosťou moderných elektrických vozidiel sú pokročilé bezpečnostné funkcie v podobe asistenčných systémov či jazdných asistentov. Výsledkom potom sú napríklad systémy udržania jazdného pruhu, adaptívny tempomat či parkovací asistent. Tieto poskytnú nielen bezpečnosť, na ktorú sa môžete spoľahnúť, ale vám aj doprajú komfortnú cestu.

Vyspelé technológie tak robia z elektromobilov autá budúcnosti. Alebo skôr autá súčasnosti?