S príchodom teplých dní prichádza čas na výmenu zimných pneumatík za letné. Výber správnych letných pneumatík je dôležitý pre bezpečnú a komfortnú jazdu. Existuje široká ponuka letných pneumatík od rôznych výrobcov, preto môže byť výber pre bežného vodiča náročný. Predstavíme vám 7 populárnych značiek letných pneumatík, aby sme váš výber uľahčili.

1. Continental

Continental je nemecký výrobca pneumatík s dlhou históriou a vynikajúcou povesťou. Letné pneumatiky Continental ponúkajú vysoký výkon, spoľahlivosť a komfortnú jazdu. Medzi najobľúbenejšie modely patria PremiumContact 7, ContiSportContact 5 a EcoContact 6.

2. Michelin

Francúzsky koncern Michelin je známy svojimi inovatívnymi technológiami a prémiovým výkonom ich produktov. Letné pneumatiky Michelin ponúkajú vynikajúcu priľnavosť na mokrom aj suchom povrchu, nízku hlučnosť a dlhú životnosť. Sú tak odolné, že znesú aj plne naložený strešný box. Top modely sú Primacy 4+, Pilot Sport 5 a Energy Saver+ Fuel Saving.

3. Pirelli

Pirelli je taliansky výrobca pneumatík, ktorý sa zameriava na športové a výkonné pneumatiky. Letné pneumatiky Pirelli ponúkajú vynikajúcu ovládateľnosť, trakciu a brzdenie na akomkoľvek povrchu. Medzi najobľúbenejšie modely patria Cinturato P7, P Zero Nero GT a Scorpion Verde All Season.

4. Goodyear

Americký výrobca pneumatík Goodyear vyrána širokú škálu pneumatík pre rôzne typy vozidiel. Letné pneumatiky Goodyear majú dobrý pomer ceny a výkonu, sú spoľahlivé a sprostredkujú komfortnú jazdu. Medzi najobľúbenejšie modely patria EfficientGrip Performance 2, Eagle F1 Asymmetric 5 a UltraGrip 2 SUV.

5. Hankook

Hankook značka pochádza z Kórei. Stáva sa čoraz populárnejšia vďaka vysokej kvalite a priaznivým cenám. Letné pneumatiky Hankook sú výkonné, majú skvelé bezpečnostné parametre, nízku hlučnosť a sú tiež odolné. Vyberte si z populárnych modelov Hankook pneumatík ako sú Ventus RS-RA, Ventus Prime 3 a Dynapro HP2.

6. Kumho

Medzi kórejských gigantov vo sfére výroby pneumatík patrí i značka Kumho. Ponúka širokú škálu pneumatík pre rôzne typy vozidiel. Letné pneumatiky majú dobrý pomer ceny a výkonu. Overené a obľúbené modely pneumatík sú Ecsta PS71, Road Performance RP722 a Crugen HP71.

7. Kormoran

Výber obľúbených letných pneumatík ukončíme v Európe. Značka Kormoran patrí do koncernu Michelin a má výrobné haly v Srbsku, Poľsku a v mnohých iných európskych krajinách. Letné pneumatiky kormoran sú určené pre malé, mestské autá. Ich cena je viac ako priaznivá a kvalita primeraná. Medzi najväčšie výhody týchto pneumatík patrí krátka brzdná dráha a dobrá ovládateľnosť v zákrutách.