Zimná sezóna sa naplno rozbieha, čo prináša nové výzvy pre motoristov. S poklesom teplôt, snežením či mrazmi býva situácia na cestách často na hrane, no jediné, čo zostáva, je venovať sa sebe a jazdiť maximálne opatrne. Zimné obdobie prináša zvýšené nároky aj na údržbu auta a starostlivosť o jeho interiér. Ak sa chcete aj v zime voziť v rámci možností čo najkomfortnejšie, je dobré mať v aute aj autorohože či autotričká.

Čas pre autorohože

Zima, upršané alebo zasnežené dni, sú najvhodnejším časom pre autorohože, ktoré sa zrazu dostávajú akoby do centra diania. Tým však nechceme naznačiť, že autorohože sú aktuálne len počas zimného obdobia. Svoj význam majú celoročne, pretože nikdy neviete, kedy dovnútra nastúpite v mokrých či špinavých topánkach. Úplne logicky je však jasné, že najviac dostávajú zabrať v zime, keď ešte pred vstupom do auta usilovne obúchavame sneh z topánok. Preto je dobré myslieť na tento doplnok interiéru.

Jednoducho čistiteľné

V prípade autorohoží je dobré vybrať si taký model, ktorý sa jednoducho vyberie z auta von, a ktorý sa jednoducho čistí. V praxi sa autorohože dajú čistiť buď veľmi nahrubo, alebo dôkladnejšie, napríklad na ručnej umývacej stanici. V prvom prípade jednoducho autorohož vyberiete von a vytrasiete hrubé nečistoty, pri druhom ich aj umyjete. Zvlášť pre prvý prípad je dobré mať takú autorohož, ktorú viete vybrať z auta ideálne vcelku tak, aby sa všetka špina nerozsypala po podlahe.

Auto tričká aktuálne aj v zime

Naopak, auto tričká bývajú spájané s letným obdobím, keď do auta nastupujeme spotení a nechceme poškodiť poťahy sedadiel. Avšak, aj v zime sa však môže diať niečo podobné – predstavte si, že do auta nastúpite zasnežení a je tam ešte taká zima, že sa vám ani nechce vyzliekať. Asi netúžite po tom, aby sa roztopený sneh následne vsiakol do sedačky. Presne pred týmto vás ochránia autotričká, jednoduché a účinné riešenie poťahov na sedačkách.

Zdroj obrázku: Andrey Sayfutdinov / Shutterstock.com