Čo dokúpiť k štvorkolke, ak vlastníte športový alebo úžitkový model? Každý typ štvorkolky slúži na iné účely, takže sa rozhodujte tak, aby ste rozšírili možnosti vášho stroja. Inšpiráciou vám bude našich 10 tipov na rôzne príslušenstvo k štvorkolkám.

1. Nárazníky

Nadšenci rýchlej jazdy musia myslieť na bezpečnosť. Pri zrážke s prekážkou v ceste či inou štvorkolkou vás zachránia nárazníky. Kúpiť sa dajú nárazníky a rámy, ktoré sa montujú na rôzne miesta štvorkolky. Ide o predné, zadné i bočné strany.

2. Nájazdy

Hliníkové nájazdy slúžia na nakladanie štvorkolky, ktorú chcete previesť autom. Štvorkolka sa pomocou nájazdov rýchlejšie dostane aj do garáže či skladových priestorov. Nájazdy z hliníka sú ľahké a odolné, dobre sa s nimi manipuluje.

3. Kryty na podvozok

Pri prejazde cez skalnatý terén alebo bahno chráňte podvozok štvorkolky. Kryt na podvozok kompletne ochráni celú spodnú časť stroja. Kryty kupujte podľa modelu a veľkosti štvorkolky. Kryty sa ľahko čistia a jednoduchá je tiež ich montáž.

4. Chrániče a gripy

Počas leta sa vám môžu ruky potiť a šmýkať na rukovätiach. V zime vám prsty mrznú. Preto si dokúpte na rukoväte chrániče alebo vyhrievané gripy.

5. LED svetlá

LED svetlá sa predávajú ako samostatné svietidlá alebo ako celé svetelné rampy. Dajú sa kúpiť v rôznom farebnom prevedení. Zvyšujú bezpečnosť a zároveň sú vzhľadovo atraktívne.

6. Ochranné plachty

Ochrannú plachtu by ste mali využívať aj vtedy, keď štvorkolka stojí v garáži. Zabránite usadaniu prachu na stroj a uľahčíte si jarnú údržbu. Na vonkajšie použitie kúpte vodeodolnú plachtu s možnosťou utiahnutia v spodnej časti plachty.

7. Navijak

Štvorkolky nižšej triedy nemajú navijak ako súčasť základnej výbavy. Navijak sa vám bude hodiť pri ťahaní nákladu alebo pri vyslobodzovaní.

8. Boxy

Štvorkolky can am a iných značiek majú úložné priestory s rôznym objemom. Ak potrebujete úložné možnosti štvorkolky zväčšiť, dokúpte k stroju boxy a tašky.

9. Disky

Do skupiny doplnkov slúžiacich ako okrasný prvok sa zaraďujú disky na kolesá. Podobne ako u áut vyzerajú hliníkové disky skvele a priťahujú pohľady.

10. Plexi štíty

Plexi štíty na športové štvorkolky oceníte v lete, kedy vás nebude otravovať hmyz. Hodia sa aj pri prejazde cez vodu a bahno. V chladnejšom počasí čiastočne tlmia nárazy vetra.

Niektoré štvorkolky je možné vylepšiť už počas výroby. Na to, aby ste mali v štvorkolke všetko, čo potrebujete pre vaše potreby, využite konfigurátor štvorkoliek na tomto odkaze https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.