Zimná sezóna je za rohom a milovníci zimných športov sa už tešia na relax a zážitky. Tak, ako je dôležitá lyžiarska či snowboardová výbava na svahu, je nedeliteľnou súčasťou aj preprava na svah. Aké máme pri jazde autom možnosti?

Podľa toho, či ste jednotlivec alebo skupina

Rozhodujúcim kritériom pri výbere prepravného zariadenia je počet osôb, vezúcich sa v aute. Nosiče na lyže sú totiž úplne iné, ako strešné boxy a každý z nich má iné funkcie. V prvom rade je nevyhnutné zodpovedať si spomínanú otázku o počte pasažierov. Ak radi cestujete na svah sami, poprípade v páre, pokojne vám postačí nosič na lyže. Zvyšok nákladu ako batožinu, topánky, či prilby odveziete aj v kufri auta alebo na zadných sedadlách.

Úplne iná situácia ale nastáva, ak sa na zimnú dovolenku vyberie skupina priateľov, kolegov, či rodina. Miesta v aute nazvyš nebude a oceníte všetko, kam sa dá niečo umiestniť. V takom prípade nie je nič lepšie a pohodlnejšie, ako si zo strechy auta urobiť ďalší kufor. Do strešného boxu totiž umiestnite nielen spomínané lyže a snowboardy, ale napríklad aj sane, či batožinu. Toto riešenie ocenia hlavne rodiny s malými deťmi, ktoré budú mať v interiéri dostatok priestoru a nebudú nijako obmedzované.

Prevážanie lyží v kufri alebo na zadných sedadlách je nielen nebezpečné, ale aj zakázané a preto nad tým ani len nerozmýšľajte. Hlavne pri jazde na dlhú vzdialenosť a po diaľnici ide o nezodpovedné riešenie, ktoré môžete pri kolízii oľutovať. Rozdiely medzi nosičom a boxom sú veľké a to nielen pri kapacite, ale aj spotrebe paliva, montáži, cene a obsluhe. V neposlednom rade je dôležitá aj bezpečnosť, ktorá je v prípade nosiča na lyže takmer nulová. Naopak, ak sa pozrieme na spotrebu, pri nosiči si zmenu ani len nevšimnete. Vďaka tomu nie je nutné ho počas sezóny dávať neustále dole, pretože bez lyží sa spotreba vozidla vôbec nemení. Truhla je teda pre rodiny nevyhnutnosťou, bez ktorej sa na dlhšiu dovolenku nedostanete. Na druhej strane, box sa dá využiť pri každom cestovaní autom a preto poslúži aj pri ceste k moru.

Vyberajte veľký a pevný

Keď už chcete investovať do boxu, odporúčame pozerať nielen na cenu, ale aj kvalitu a vlastnosti výrobku. Zvoľte väčší a pevnejší, aby sa do neho zmestilo všetko potrebné. Cenový rozdiel v rámci veľkostí je minimálny, preto pozerajte na maximálny úžitok. Medzi najvyhľadávanejšie výrobky na trhu patria strešné boxy Thule, ktoré disponujú nielen výbornou kvalitou, ale aj komfortom obsluhy a montáže. Ak chcete byť maximálne spokojný a dobre investovať, porovnajte si viacero ponúk.